Backtrack

Bactrack 5 R3 Aircrack Tplink tl-wn722n Öneri

Merhaba Arkadaşlar ,

Backtrack’de aircrack denemeleri yapanlar için yeni aldığım TP-Link TL-WN722N ürününü öneriyorum. Hiç bir sorun yaşamadan VMWare ile de direkt çalışıyor. Daha iyisi var neden bu ürünü almalıyım diyenler için sebebi şu ;

Örneğin bu ürünün bir üst modeli olan TP-Link-TL-WN822N çekim gücü 300Mbps Dbm’i yüksek uzatma kablosu var vs..  Ancak Bu ürünün aslında üretimde olan 3 farklı olan tipi var ve bunu ürünü alırken kutu üzerinde göremiyoruz. Ürünü görmek şart..

 Chipset Farkları

1) http://wikidevi.com/wiki/TP-LINK_TL-WN822N_v1 Versiyon 1 WN-822N

Kullanılan Chipset : Chip 1: Atheros AR9170

2 ) http://wikidevi.com/wiki/TP-LINK_TL-WN822N_v2 Versiyon 2 WN-822N

Kullanılan Chipset : Chip 1: Atheros AR7010

3) http://wikidevi.com/wiki/TP-LINK_TL-WN822N_v3 Versiyon 3 WN-822N

Kullanılan Chipset : Chip 1: Realtek RTL8192CU

 

Aircrack’in sitesinden http://www.aircrack-ng.org/doku.php?id=compatibility_drivers uyumlu driverların listesine bakabilirsiniz. Eğer uyumlu bir ürün arıyorsanız en önemli nokta Chipset’i buna dikkat etmelisiniz diğer özelliklerine değil.

 

 

 

Muharrem Tığdemir

 

Author

Muharrem Tığdemir

4 thoughts on “Bactrack 5 R3 Aircrack Tplink tl-wn722n Öneri

    1. Merhaba Veli Bey,
      Bireysel tecrübeme dayanarak hiç bir kurulum yapmadan direkt “TP-Link TL-WN722N” ürününü kullandım. Kullandığım sanal makine “VMware Workstation 9.0” versiyonuydu. Kullanılan program yüzünden çalışmama ihtimali var. Kendi adıma herhangi bir sorun yaşamadım şuanda da bu ürünü kulanıyorum.

  1. Merhaba Muharrem Bey elimde önermiş olduğunuz TP-LiNK WN-722N model bir ağ adaptörü var fakat bir türlü BT5r3 e tanıtamadım sanırım birkaç driver yüklemem gerekiyor fakat nasıl yapacağımı bilmiyorum acaba yardımcı olabilirmisiniz…

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.